5 tema – Išsiskirk nestandartiniu CV

13 Spa 2015

5 tema – Išsiskirk nestandartiniu CV

Temos progresas:

Turbūt žinai, kad konkuruojant su kitais kandidatais svarbu išsiskirti. Nebijok nestandartinių sprendimų.

Panagrinėk žemiau pateiktus nestandartinių CV pavyzdžius ir sugalvok, kaip galėtum originaliai išsiskirti iš kitų kandidatų pasiūlymų!

ozelis

 

 

Pavyzdys, kaip vilnietis ieškojo darbo netipiniu būdu – susikūrė interneto puslapį, kuriame patalpino savo neįprastą CV. Taip jis ne tik atkreipė visko mačiusių bei patyrusių darbdavių, bet ir žiniasklaidos dėmesį. Nereikia nė minėti, kad tokiu originaliu būdu susirado darbą.

 

 

 

 

jordan-mcdonnell-resume

Siekdamas išsiskirti iš kitų Jordan McDonnell suprato, kad jis nori apeiti įprastas taisykles, kaip turi atrodyti gyvenimo aprašymas. Jis nusprendė savo gyvenimą papasakoti pasitelkdamas prezentaciją. Pristatymą pavadino „Tai ne mano gyvenimo aprašymas“, jame parodo daugiau negu savo darbo patirtį, išsilavinimą.

Jordan vaizdžiai papasakojo, kur gimęs, kodėl keliavo į Nepalą mokyti anglų kalbos ir ką jis nori dirbti socialinio marketingo srityje.

 

 

 

street

Įprastus CV užpildome pasiekimais ir laimėjimais. Jeff Scardino iš New York pasielgė priešingai – sukūrė CV, kuriame siekiama išsiskirti parodant savo nesėkmes. Nesėkmės, pasak jo, pasako apie žmogų daugiau negu sėkmės. Todėl jo CV nurodomos klaidos darbe, nesėkmės mokykloje, įgūdžiai, kurių neturi ir nuopelnai, kurių nepavyko gauti.

Eksperimentas pasiteisino – Jeff‘o „nesėkmių CV“ sulaukė kur kas daugiau dėmesio nei įprastas gyvenimo aprašymas.

 

 

 

DSCF8942

 

Tuo metu, kai Ispanijoje nedarbas siekė 26,8 % žurnalistu dirbęs E. Vizcaino nepasidavė ir sudainavo savo gyvenimo aprašymą prieš kamerą pilname Barselonos metro. Vėliau jis vaizdo įrašą įkėlė į „Youtube“, kur šis kaip mat sulaukė 600 tūkst. peržiūrų. Tai padėjo gauti reporterio darbą „Channel 6“ televizijoje.

 

 

 

tm-pilbox.global.ssl.fastly.net

21 metų koledžo absolventas Sumukh Mehta labai norėjo dirbti žurnalo GQ redakcijoje, kur jis galėtų naudoti savo rinkodaros žinias.  Sumukh parengė netradicinį CV – savo patirtį, išsilavinimą ir gebėjimus surašė ir sumaketavo taip lyg tai būtų jo mėgstamo žurnalo viršelis. Šis netradicinis CV padėjo  Sumukh Mehta gauti svajonių darbą žurnale GQ.

 

 

 

 

 

Abudho yra Kenijos meno vadovas, fotografas, kuris sulaukė nemažai dėmesio dėl savo originalaus gyvenimo aprašymo. Tokį sukurti jį įkvėpė įprastas apsipirkimas. „Tikėkite ar ne, idėją sugalvojau pirkdamas kavos pakelį“, – sako jis. Jis sukūrė gyvenimo aprašymą, kurį potencialūs darbdaviai galėtų iškirpti ir sulankstyti į dėžę, primininčią kavos pakelį, ant kurio būtų užrašyta sudėtis, ingredientai ir kt.