3 tema – Pasirūpink savo išvaizda

15 Sau 2016

3 tema – Pasirūpink savo išvaizda

Temos progresas:
Ruošiantis pokalbiui dėl darbo išvenk pagrindinių klaidų

Ruošiantis darbo pokalbiui svarbu ne tik apgalvoti savo prisistatymą, bet ir išvaizdą. Į kuo aukštesnes pareigas organizacijoje kandidatuoji, tuo didesni reikalavimai keliami tavo išvaizdai ir aprangai. Juk nesinori, kad kokia nors neapgalvota aprangos smulkmena sutrukdytų siekti karjeros tikslų. Netinkama išvaizda parodo potencialiam darbdaviui, kad nesupranti pačių elementariausių dalykų, kurie reikalingi norint būti sėkmingu darbo vietoje.

6 dažniausiai daromos klaidos

suit-portrait-preparation-wedding-medium

 

1. Apranga neatitinka įmonės kultūros

Jeigu įmonėje visi nešioja džinsus ir marškinėlius, o tu atvyksti su juodu kostiumu, tau reikės daug daugiau pastangų pokalbio metu įrodinėjant, kad tu gali būti komandos dalimi. Patarimas – pasidomėk, kokia apranga dominuoja įmonėje, apie tai gali pasiskaityti kad ir įmonės Facebook ar LinkedIn puslapyje.

 

 

fashion-person-woman-feet-medium

 

2. Nepatogūs drabužiai

Jeigu spaus batai, ar užsidėsi per ankštą sijoną, tavo prisistatymą glumins kitos mintys ir negalėsi susikoncentruoti į savo gebėjimus.

 

 

fashion-person-woman-summer-medium3. Kasdieniai laisvalaikio drabužiai

Nerekomenduojama dėvėti pernelyg kasdienių drabužių – marškinėlių su užrašais, sportinių kostiumų, sportinių batelių, šlepečių ir pan. Net jeigu vyksti į pokalbį dėl dizainerio darbo, stenkis apsirengti daugiau ar mažiau dalykiškai.

Jeigu vis dar abejoji, kad „neperspaustum“ į vieną ar į kitą pusę, gali pasiimti su savimi  švarką. Jį galėsi apsivilkti, jei reikės formalios aprangos ar nusimesi, jei aplinka padiktuos labiau laisvesnę aprangą.

 

neckties-cravats-ties-fashion-63580-medium

 

4. Pernelyg ryškūs ir iššaukiantys rūbai

Pokalbyje dėl darbo drabužiai neturi būti pernelyg ryškių spalvų ar seksualūs, nes atitrauks interviuotojo dėmesį. Juk darbo pokalbio metu svarbiau sudominti savo asmenybe, o ne drabužiu, ar ne?

 

 

Compressed by jpeg-recompress

 

5. Pernelyg daug aksesuarų

Į pokalbį galima užsidėti papuošalus, tačiau jie neturi būti pernelyg daug ir jie neturėtų būti labai patraukiantys dėmesį. Vertėtų atsisakyti didelių auskarų ar akį traukiančių papuošalų. Ir nepamiršk prieš pokalbį nuo viršugalvio nusiimti akinių nuo saulės.

 

 

 

woman-morning-bathrobe-bathroom-medium

 

6. Nepakankamas dėmesys „smulkmenoms“

Moterims iš anksto (ne tą pačią dieną!) rekomenduojama apgalvoti tokias detales kaip manikiūras, ataugusios plaukų šaknys ar nepešioti antakiai. Makiažas turi būti subtilus, bet jokiu būdu neiššaukiantis. Tiek moterims, tiek vyrams rekomenduojama avėti batus uždaru priekiu. Ir jie turi būti būtinai nuvalyti.

 

ViktorinosStatusas