Pasitikrink, ką išmokai pirmoje pamokoje
Testo suvestinė
0 iš 8 klausimų atsakyta
Klausimai:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
Informacija
Jūs jau atlikote šį testą, todėl nebegalite jo atlikti.
Vyksta viktorinos įkėlimas…
Turite prisijungti arba prisiregistruoti, kad galėtumėte pradėti testą.
Turite užbaigti ankstesnį testą, kad galėtumėte pradėti šį:
Rezultatai
Rezultatai
0 iš 8 klausimų atsakyta teisingai
Jūsų laikas:
Laikas baigėsi
Jūs pasiekėte 0 iš 0 taškų, (0)
Kategorijos
- Nekategorizuota 0%
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- Atsakyta
- Peržiūra
- Klausimas 1 iš 8
1. Klausimas
Dariui nepasisekė įstoti į universitetą. Jis nusprendė ieškoti darbo, tačiau jam sekasi sunkiai, nes neturi jokios darbinės patirties. Ko jam patartum imtis (galimi keli atsakymų variantai) ?
TeisingaiPuikiai
NeteisingaiDariui reiktų ieškoti galimybių, kaip įgyti taip reikalingos patirties. Pasirinkimas šiuo atveju yra ne vienas. Vis daugiau darbdavių siūlo patys apmokyti darbui reikalingų įgūdžių. Praktika įmonėje – vienas iš būdų įgyti realių įgūdžių, kuriuos bus galima paminėti ir CV. Dažnu atveju gerai pasirodžiusiems praktikantams pasiūloma ir darbo vieta. Savanoriavimas – taip pat reali galimybė įgyti vertingos darbinės patirties, užmegzti naudingų pažinčių, gauti rekomendacijas. Meluoti darbdaviams, kad patirties turi, nėra geriausia išeitis. Melas išaiškės, o norimas rezultatas bus nepasiektas.
- Klausimas 2 iš 8
2. Klausimas
Kurie iš šių dalykų gali būti svarbūs apsisprendžiant, kokio darbo ieškoti? (galimas ne vienas atsakymo variantas)
TeisingaiPuikiai
NeteisingaiVisi įvardyti dalykai gali būti svarbūs svarstant, kokio darbo ieškoti. Pirmiausia reiktų įsivertinti, koks esi, ko nori ir ką gali daryti. Atmink, kad tiek formaliai (pvz. universitete ar darbe), tiek laisvalaikio veikloje įgyti gebėjimai gali turėti įtakos renkantis darbo vietą.
- Klausimas 3 iš 8
3. Klausimas
Kiekvienam pateiktam gebėjimui priskirk po pavyzdį
Rikiuoti elementus
- Jau 2 metai savanoriauju organizacijoje „Vaikų linija“, kartą per savaitę 2 valandas budžiu prie telefono ir bendrauju su vaikais
- Subūriau bendraminčius ir bendromis jėgomis įrengėme vaikų žaidimų aikštelę mūsų kieme
- Dirbant administratore teko atlikti daug užduočių vienu metu, todėl išmokau nustatyti prioritetus ir tiksliai paskirstyti savo darbo laiką
- Buvusiame darbe per du metus man pasisekė surasti daugiau nei 40 naujų klientų, net pusė iš jų tapo ilgalaikiais partneriais
- Stengiuosi nuolat gilinti žinias specialybės srityje: kasdien perskaitau bent po vieną straipsnį, kasmet dalyvauju mažiausiai 4 kvalifikacijos kėlimo mokymuose ar seminaruose
- Gebėjimas klausytis
- Iniciatyva
- Gebėjimas organizuoti ir planuoti
- Santykių kūrimas
- Profesinis susidomėjimas
TeisingaiŠioje užduotyje susipažinai su įvairiais pavyzdžiais, iliustruojančiais tam tikrus gebėjimus. Apgalvok ir tu, kokius gebėjimus turi ir kaip juos galėtum įrodyti tikrais pavyzdžiais iš savo patirties
NeteisingaiPasigilink atidžiau, koks pavyzdys kokį gebėjimą iliustruoja. Apgalvok ir tu, kokius gebėjimus turi ir kaip juos galėtum įrodyti tikrais pavyzdžiais iš savo patirties.
- Klausimas 4 iš 8
4. Klausimas
Vita norėtų kandidatuoti į drabužių pardavėjos darbo vietą. Darbo skelbime nurodyta, kad kandidatas privalo turėti klientų aptarnavimo patirties bei mokėti dirbti kasos aparatu. Vita iki šiol dirbo padavėja kavinėje ir neturi patirties pardavinėjant drabužius. Patark Vitai, ar verta bandyti.
TeisingaiŽinoma, kad Vita gali gebėjimus, įgytus dirbant padavėja, pritaikyti ir drabužių parduotuvėje
NeteisingaiVitai patartume kandidatuoti į pardavėjos vietą. Nors ir neturi darbo su drabužiais patirties, ji atitinka darbdavio keliamus reikalavimus: būdama padavėja ji nuolat aptarnaudavo klientus ir dirbo su kasos aparatu. Gebėjimus, įgytus dirbant padavėja, ji puikiai galėtų pritaikyti ir drabužių parduotuvėje.
- Klausimas 5 iš 8
5. Klausimas
Aš neturiu jokios darbo patirties, reiškia neturiu ir jokių gebėjimų. Ar šis teiginys teisingas?
TeisingaiŽinoma, kad vienokių ar kitokių gebėjimų turi kiekvienas žmogus, net ir tas, kuris niekada nėra dirbęs
NeteisingaiVienokių ar kitokių gebėjimų turi kiekvienas žmogus, net ir tas, kuris niekada nėra dirbęs. Gebėjimus įgyjame ir besimokydami, ir laisvalaikio veikloje, ir namuose. Apgalvok, ką moki ir gali daryti geriausiai, kas tau sekasi. Pabandyk įsivardyti, kokius įgūdžius turi, kuriuos galėtum panaudoti darbinėje veikloje
- Klausimas 6 iš 8
6. Klausimas
Savanoriško darbo patirtis visiškai neįdomi darbdaviams. Ar šis teiginys teisingas?
TeisingaiŽinoma, kad darbdaviai vertina ir savanoriškai įgytą patirtį
NeteisingaiDarbdaviai vertina bet kurią patirtį, kurią galėsi panaudoti atlikdamas darbines užduotis. Ir visai nesvarbu, kaip ji buvo įgyta: savanoriaujant, dirbant ar laisvalaikio veikloje.
- Klausimas 7 iš 8
7. Klausimas
Iš pirmo žvilgsnio skirtingi darbai (pvz. pardavėjo ir padavėjo) gali reikalauti iš tavęs tų pačių įgūdžių. Ar šis teiginys teisingas?
TeisingaiNeteisingaiYra daugybė gebėjimų, kuriuos galime panaudoti skirtinguose darbuose (pavyzdžiui gebėjimas analizuoti, dirbti komandoje, iniciatyva ir kt.). Svarbu sau įsivardyti, kokius gebėjimus turi, bei pasidomėti, kokių reikalaujama skirtingose darbo vietose.
- Klausimas 8 iš 8
8. Klausimas
Ieškant darbo kiekvienas aktualus gebėjimas turi būt įrodytas (pateiktas su pavyzdžiu). Ar šis teiginys teisingas?
TeisingaiNeteisingaiDaugelis ieškančiųjų darbo mėgsta teigti, kad yra sąžiningi, atsakingi ir darbštūs. Gražūs žodžiai be įrodymų nieko verti. Tad labai svarbu galvojant apie savo gebėjimų pristatymą darbdaviui, apgalvoti ir pavyzdžius, įrodančius, kur ir kaip tie gebėjimai buvo įgyti.