Pasitikrink, ar pakankamai aktyviai ieškai darbo
Sąžiningai atsakyk į 10 pateiktų klausimų ir pasitikrink, ar pakankamai aktyviai ieškai darbo
Testo suvestinė
0 iš 10 klausimų atsakyta
Klausimai:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
Informacija
Jūs jau atlikote šį testą, todėl nebegalite jo atlikti.
Vyksta viktorinos įkėlimas…
Turite prisijungti arba prisiregistruoti, kad galėtumėte pradėti testą.
Turite užbaigti ankstesnį testą, kad galėtumėte pradėti šį:
Rezultatai
Rezultatai
Laikas baigėsi
Jūs pasiekėte 0 iš 0 taškų, (0)
Kategorijos
- Nekategorizuota 0%
-
Sveikiname, esi aktyvus darbo paieškose! Taikai įvairias darbo paieškos strategijas, linkime taip ir toliau. Nenusimink, jeigu kol kas dar nematai savo pastangų rezultatų. Jeigu ir toliau būsi aktyvus, turėtum sulaukti sėkmės!
-
Neblogai, bet dar yra kur tobulėti. Išmėgink ir tuos darbo paieškos būdus, kurių iki šiol nesi bandęs!
-
Na, turbūt pats supranti, kad galėtum įvairesniais būdais ieškotis darbo. Gera žinia yra ta, kad pasinaudodamas mūsų patarimais gali stipriai suaktyvinti darbo paiešką!
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- Atsakyta
- Peržiūra
- Klausimas 1 iš 10
1. Klausimas
Ar jau apsisprendei, kokio darbo ieškai?
Teisingai 3 / 3 TaškaiŠaunu. Jei jau apsisprendei, kokios darbo ieškai ir puikiai žinai, kuo gali būti naudingas darbo rinkai, pirmą darbo paieškos žingsnį įveikei.
Neteisingai / 3 TaškaiPirmas darbo paieškos žingsnis – apsispręsti, ką moki ir ką gali daryti. Kiekvienas iš mūsų turime žinių, gebėjimų ar asmeninių savybių, kurios gali sudominti vieną ar kitą darbdavį. Pasigilink ir apsispręsk – atlik užduotis, pateiktas šio kurso pirmoje pamokoje, internete taip pat gausu įvairių testų, jei sunku nuspręsti savarankiškai – kreipkis į specialistus, jie tau padės. Tik nusprendęs, kokio darbo ieškai, galėsi imtis kitų darbo paieškos veiksmų: tinkamai parengti CV, kreiptis į įmones, parengti savo prisistatymą ir kt.
- Klausimas 2 iš 10
2. Klausimas
Ar turi savo gyvenimo aprašymą (CV)?
Teisingai 3 / 3 TaškaiPuiku, kad jau turi savo gyvenimo aprašymą ir daug dėmesio skyrei savo pasiekimams įvardyti. Tai svarbus žingsnis darbo paieško procese. Tik nepamiršk kiekvienąkart prieš siųsdamas darbdaviui atnaujinti savo gyvenimo aprašymo bei pritaikyti jį kiekvienam konkrečiam atvejui.
Neteisingai / 3 TaškaiGyvenimo aprašymas (CV) – tai lyg ieškančiojo darbo vizitinė kortelė. Jei dar jo neturi, pasidomėk, kaip tinkamai jį parengti – daug informacijos gali rasti http://www.europass.lt . Skirk laiko, įsivertink bei surašyk savo gebėjimus, asmenines kompetencijas, kvalifikaciją ir darbo patirtį.
Abejoji, ar tavo gyvenimo aprašymas, kurį parengei yra geras? Ieškok daugiau informacijos šios svetainės kitame mokymų kurse „Laiškas darbdaviui“ ir sužinok, kaip parengti gerą CV.
- Klausimas 3 iš 10
3. Klausimas
Kokią dalį tavo darbo paieškai skiriamo laiko sudaro darbo skelbimų paieška ir nagrinėjimas?
Teisingai 3 / 3 TaškaiPuikiai, turbūt jau supratai, kad vien darbo skelbimų paieška ir nagrinėjimas neduos norimo rezultato – reikia imtis aktyvesnių veiksmų. Tikimės, kad taip ir padarei!
Neteisingai / 3 TaškaiDidžiąją laiko dalį skirti vien skelbimų paieškai ir jų nagrinėjimui – nėra labai efektyvu. Turėtum imtis aktyvesnių darbo paieškos veiksmų: kreiptis į įmones, skelbtis pačiam, plėsti asmeninių kontaktų tinklą. Naudodamas įvairesnes darbo paieškos strategijas turėsi daugiau šansų susirasti savo svajonių darbą.
- Klausimas 4 iš 10
4. Klausimas
Ar ieškodamas darbo kreipiesi į tarpininkus?
Teisingai 3 / 3 TaškaiPuiku, kad naudojiesi tarpininkų teikiamomis paslaugomis. Tikimės, kad pasirinkai patikimus ir sėkmingai dirbančius tarpininkus ir aktyviai palaikai su jais ryšį.
Neteisingai / 3 TaškaiTarpininkai ir konsultantai tau gali suteikti daug informacijos apie įvairias įsidarbinimo galimybes ar net pristatyti tave potencialiam darbdaviui. Neapsiribok vien darbo biržos teikiamomis paslaugomis, pasidomėk, ką siūlo personalo atrankos įmonės, laikino įdarbinimo agentūros, nevyriausybinės organizacijos.
- Klausimas 5 iš 10
5. Klausimas
Ar teko kreiptis į įmones, kurios neskelbė, kad ieško darbuotojų?
Teisingai 3 / 3 TaškaiPuiku, kad kreipiesi į įmones tiesiogiai – tai labai efektyvus darbo paieškos būdas. Nesustok ir tau tikrai pavyks. Tik nepamiršk kiekvieną kartą prieš kreipdamasis pasidomėti įmonės veikl. Apgalvok, ką pats gali pasiūlyti, kuo gali būt naudingas konkrečiai įmonei.
Neteisingai / 3 TaškaiVis vengi kreiptis į įmones tiesiogiai? Kai kurios įmonės niekur neskelbia apie laisvas darbo vietas, o darbuotojų ieško kitais būdais – tad nesikreipdamas tu prarandi galimybes įsidarbinti. Susidaryk tave dominančių įmonių sąrašą, pasidomėk tų įmonių veikla, apgalvok, ką pats gali pasiūlyti konkrečiai įmonei ir pirmyn. Tiesioginis kreipimasis į įmones – vienas iš efektyviausių darbo paieškos būdų.
- Klausimas 6 iš 10
6. Klausimas
Kiek tavo darbo paieškai skiriamo laiko sudaro asmeninių kontaktų rato plėtimas?
Teisingai 3 / 3 TaškaiŠaunu! Aktyviai naudodamas asmeninius kontaktus tikrai didini savo galimybes įsidarbinti.
Neteisingai / 3 TaškaiAr žinojai, kad darbdaviai ieškodami naujų darbuotojų pirmiausiai perklausia esamų darbuotojų, ar jie negalėtų ko nors rekomenduoti į laisvą darbo vietą? Todėl asmeninių kontaktų rato plėtrai verta skirti didesnį dėmesį nei skelbimų atrankai.
- Klausimas 7 iš 10
7. Klausimas
Ar esi kur nors pasiskelbęs, kad ieškai darbo?
Teisingai 3 / 3 TaškaiLabai gerai! Registracija CV duomenų bazėje padidins tavo įsidarbinimo galimybes, ypač jei anketa užpildyta išsamiai ir kryptingai.
Neteisingai / 3 TaškaiRegistracija CV duomenų bazėse ne tik padės būti pastebėtam potencialių darbdavių, bet ir padės greičiau kandidatuoti į ten skelbiamas darbo vietas. Išsamiai užpildyk visas grafas – geriau jokio CV negu atmestinai užpildytas!
- Klausimas 8 iš 10
8. Klausimas
Kaip užpildyta tavo LinkedIn paskyra?
Teisingai 3 / 3 TaškaiPuiku! Gerai užpildytas LinkedIn paskyra gerokai padidina tavo šansus įsidarbinti
Neteisingai / 3 TaškaiLinkedIn yra profesinis tinklas, todėl ieškant darbo jis gali labai praversti, ypač jei galvoji apie vadovaujančias pareigas. Susikūrus paskyrą svarbu išsamiai užpildyti visus laukus (būtinai parink tinkamą nuotrauką!) ir pateikti informaciją apie savo buvusias darbovietes ir profesinius pasiekimus.
- Klausimas 9 iš 10
9. Klausimas
Ar naudoji darbo paieškai Facebook?
Teisingai 3 / 3 TaškaiŠaunu! Ieškant darbo, svarbu išnaudoti visas galimybes, o socialiniai tinklai jų nemažai suteikia.
Neteisingai / 3 TaškaiSocialiniai tinklai tampa vis vertingesni ieškant darbo. Facebook’e gali plėsti kontaktų tinklą, prisijungti prie interneto bendruomenių, grupių, diskusijų, rasti darbo pasiūlymų bei paskelbti pats apie savo darbo paieškas, „pamėgti“ tau svarbių įmonių puslapius ir gauti iš jų neformalią informaciją.
- Klausimas 10 iš 10
10. Klausimas
Ar pasitikrinai, koks tavo įvaizdis internete? Suvesk į google savo vardą ir pavardę ir patikrink, ką apie tave rašo pirmuosiuose puslapiuose
Teisingai 3 / 3 TaškaiPuiku! Internete esanti informacija apie tave turėtų atkreipti atrankų specialistų dėmesį!
Neteisingai / 3 TaškaiVis daugiau darbdavių internete pasižiūri informaciją apie kandidatus, todėl pasirūpink, kad prie tavo vardo ir pavardės būtų galima rasti ir informaciją apie tavo karjeros pasiekimus, gebėjimus, lūkesčius ir pan.