Neįgaliesiems
Testo suvestinė
0 iš 6 klausimų atsakyta
Klausimai:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
Informacija
Jūs jau atlikote šį testą, todėl nebegalite jo atlikti.
Vyksta viktorinos įkėlimas…
Turite prisijungti arba prisiregistruoti, kad galėtumėte pradėti testą.
Turite užbaigti ankstesnį testą, kad galėtumėte pradėti šį:
Rezultatai
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- Atsakyta
- Peržiūra
- Klausimas 1 iš 6
1. Klausimas
Ieškodami darbo žmonės su negalia turi kreipti dėmesį tik į tuos darbo skelbimus, kuriuose parašyta „siūlomas darbas neįgaliesiems“?
TeisingaiŽmonės su negalia turėtų kreipti dėmesį į tuos skelbimus, kurie jiems tinka pagal gebėjimus ir galimybes. Nebūtinai darbdavys tokiam darbui ieškos būtent žmonių su negalia.
NeteisingaiŽmonės su negalia turėtų kreipti dėmesį į tuos skelbimus, kurie jiems tinka pagal gebėjimus ir galimybes. Nebūtinai darbdavys tokiam darbui ieškos būtent žmonių su negalia.
- Klausimas 2 iš 6
2. Klausimas
Jonas pokalbyje dėl darbo kalba apie savo negalią:
„Kaip matote, viena mano ranka amputuota. Tačiau tai visiškai neturi įtakos mano gebėjimams būti geru apskaitininku. Aš puikiai naudojuosi kompiuteriu viena ranka, išmokau visai greitai naudotis klaviatūra, o taip pat esu prisitaikęs kelti sunkias bylas. Labai prašau, priimkite mane, man labai reikia užsidirbti pragyvenimui“
Ką jis padarė gerai?
TeisingaiPristatydamas negalią Jonas pasakė vieną gerą dalyką – tai, kad jo negalia neturi įtakos jo gebėjimams būti apskaitininku ir detalizavo, kad gali gerai dirbti kompiuteriu ir kelti bylas. Darbo pokalbis yra dviejų lygių pusių derybos, todėl nederėtų žemintis ir prašyti darbdavio – geriau akcentuoti, kodėl manai, kad esi tinkamas kandidatas tai vietai užimti.
NeteisingaiPristatydamas negalią Jonas pasakė vieną gerą dalyką – tai, kad jo negalia neturi įtakos jo gebėjimams būti apskaitininku ir detalizavo, kad gali gerai dirbti kompiuteriu ir kelti bylas. Darbo pokalbis yra dviejų lygių pusių derybos, todėl nederėtų žemintis ir prašyti darbdavio – geriau akcentuoti, kodėl manai, kad esi tinkamas kandidatas tai vietai užimti.
- Klausimas 3 iš 6
3. Klausimas
Pokalbyje dėl darbo Miglė pristato savo negalią:
„Turiu negalią, prieš 8 metus patekau į avariją ir lūžo kaklo slankstelis. Dar reanimacijoje gydytojai pasakė, kad negalėsiu vaikščioti. Dėl to ilgai nedirbau, buvo ilgas gydymas, reabilitacija, iš naujo turėjau mokytis gyventi ir judėti su vežimėliu. Labai padėjo reabilitologas daktaras Simonavičius, kuris pastatė mane ant kojų. Po kurio laiko man pasiūlė profesinės reabilitacijos programą ir ten baigiau duomenų įvesties operatorės kursus.“
Tavo nuomone, ką Miglė turėtų daryti kitaip?
TeisingaiPokalbyje dėl darbo svarbiausias akcentas turi būti gebėjimai, kurie gali būti svarbūs būsimame darbe, todėl juos reikia kuo detaliau ir aiškiau pademonstruoti. Apie negalią, jos eigą išsamiai pasakoti nebūtina, ypač per pirmą pokalbį. Tačiau jeigu reikalingas darbo vietos pritaikymas, tai reikėtų aptarti pokalbio metu.
NeteisingaiPokalbyje dėl darbo svarbiausias akcentas turi būti gebėjimai, kurie gali būti svarbūs būsimame darbe, todėl juos reikia kuo detaliau ir aiškiau pademonstruoti. Apie negalią, jos eigą išsamiai pasakoti nebūtina, ypač per pirmą pokalbį. Tačiau jeigu reikalingas darbo vietos pritaikymas, tai reikėtų aptarti pokalbio metu.
- Klausimas 4 iš 6
4. Klausimas
Motiejus pasiruošė tris variantus, kaip darbdaviui pristatyti savo negalią. Patark, kuriuo būdu geriausiai prisistatyti?
TeisingaiPristatant negalią geriau neminėti tikslios diagnozės pavadinimo, nes darbdavys greičiausiai nėra medikas, o nesuprantama terminija gali ir išgąsdinti. Kadangi Motiejus atvyko į darbo pokalbį, o ne į polikliniką, tai negalios pristatymas neturi būti labai detalus. Labai svarbu akcentuoti gebėjimus ir įgūdžius ir užbaigti negalios pristatymą tuo, kad darbą, į kurį pretenduoja, atlikti jis gali nepaisant sveikatos sutrikimų.
NeteisingaiPristatant negalią geriau neminėti tikslios diagnozės pavadinimo, nes darbdavys greičiausiai nėra medikas, o nesuprantama terminija gali ir išgąsdinti. Kadangi Motiejus atvyko į darbo pokalbį, o ne į polikliniką, tai negalios pristatymas neturi būti labai detalus. Labai svarbu akcentuoti gebėjimus ir įgūdžius ir užbaigti negalios pristatymą tuo, kad darbą, į kurį pretenduoja, atlikti jis gali nepaisant sveikatos sutrikimų.
- Klausimas 5 iš 6
5. Klausimas
Darbdavys, kuris įdarbina neįgalų asmenį, gali gauti iki 75 % siekiančią subsidiją iš darbo biržos. Ar tai reiškia, kad tuos pinigus tiesiogiai ir gaus neįgalus darbuotojas?
TeisingaiDarbo biržos teikiama subsidija tenka darbdaviui, kaip kompensacija už darbo užmokestį, nurodytą asmens darbo sutartyje ir nuo šio darbo užmokesčio apskaičiuotas draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokas.
NeteisingaiDarbo biržos teikiama subsidija tenka darbdaviui, kaip kompensacija už darbo užmokestį, nurodytą asmens darbo sutartyje ir nuo šio darbo užmokesčio apskaičiuotas draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokas.
- Klausimas 6 iš 6
6. Klausimas
Jei asmeniui nustatoma 0 – 25 % darbingumo, tai reiškia, kad:
Teisingaidažnai klaidingai manoma, kad įrašas „nedarbingas“ reiškia, kad įsidarbinti nėra jokių galimybių. Iš tiesų net ir turėdamas 10 % darbingumo lygį neįgalusis gali dirbti darbo aplinkoje, kuri būtų pritaikyta prie jo poreikių ir negalios pobūdžio.
Neteisingaidažnai klaidingai manoma, kad įrašas „nedarbingas“ reiškia, kad įsidarbinti nėra jokių galimybių. Iš tiesų net ir turėdamas 10 % darbingumo lygį neįgalusis gali dirbti darbo aplinkoje, kuri būtų pritaikyta prie jo poreikių ir negalios pobūdžio.