Išmok rengti CV
Išmok rengti CV
Testo suvestinė
0 iš 7 klausimų atsakyta
Klausimai:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Informacija
Jūs jau atlikote šį testą, todėl nebegalite jo atlikti.
Vyksta viktorinos įkėlimas…
Turite prisijungti arba prisiregistruoti, kad galėtumėte pradėti testą.
Turite užbaigti ankstesnį testą, kad galėtumėte pradėti šį:
Rezultatai
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Atsakyta
- Peržiūra
- Klausimas 1 iš 7
1. Klausimas
Kokią asmeninę informaciją būtinai reiktų nurodyti savo gyvenimo aprašyme?
TeisingaiGyvenimo aprašyme būtina nurodyti savo vardą ir pavardę bei kontaktus, kuriais darbdavys galėtų su tavimi susisiekti – telefoną ir elektroninio pašto adresą. Svarbu nurodyti tą telefono numerį, kuriuo iš tiesų su tavimi galima susisiekti. Elektroninio pašto adresas turi būti formalus, jei tokio neturi – būtinai susikurk naują dalykišką, kurį ir naudok kreipdamasis dėl darbo.
NeteisingaiGyvenimo aprašyme būtina nurodyti savo vardą ir pavardę bei kontaktus, kuriais darbdavys galėtų su tavimi susisiekti – telefoną ir elektroninio pašto adresą. Svarbu nurodyti tą telefono numerį, kuriuo iš tiesų su tavimi galima susisiekti. Elektroninio pašto adresas turi būti formalus, jei tokio neturi – būtinai susikurk naują, dalykišką, kurį ir naudok kreipdamasis dėl darbo.
Viena iš dažnų klaidų rengiant CV – pateikti per daug asmeninės informacijos. Rengdamas savo CV, venk detalizuoti perteklinę asmeninę informaciją. Informacijos apie šeiminę padėtį ar vaikus, religiją, priklausymą politinėms partijoms, lytį ar tautybę iš viso nereikėtų minėti gyvenimo aprašyme. To neturėtų reikalauti ir darbdaviai – darbo ar mokymų skelbimuose draudžiama teikti pirmenybę tam tikro amžiaus, lyties, religijos, seksualinės orientacijos, sveikiems bei tam tikros rasės ar etninės priklausomybės asmenims.
Adresas, nuotrauka nėra privalomi duomenys CV, juos turi pateikti tuo atveju, jei darbdavys to prašo darbo skelbime arba jei esi tikras, kad tai tavo privalumas prieš kitus kandidatus, pavyzdžiui tavo gyvenamoji vieta yra toje pačioje vietovėje, kur įsikūrusi ir įmonė. Jei keli nuotrauką į CV, įsitikink, kad ji tinkama – kokybiška ir dalykiška.
- Klausimas 2 iš 7
2. Klausimas
Ar dėl paliktų rašybos klaidų darbdavys gali atmesti tavo CV ?
TeisingaiŽinoma, kad darbdavys gali atmesti tavo CV kaip netinkamą, jei jame bus palikta rašybos ar gramatinių klaidų. Juk klaidos rodo tavo neraštingumą, netvarkingumą bei mažą motyvaciją siekiant darbo vietos.
NeteisingaiDarbdavys gali atmesti tavo CV kaip netinkamą, jei jame bus palikta rašybos ar gramatinių klaidų ir tai gali padaryti dėl keleto priežasčių:
- Paliktos klaidos sudaro neraštingo žmogaus įspūdį. Jei darbe, į kurį kandidatuoji, reiks rašyti (pavyzdžiui rengti dokumentus, komercinius pasiūlymus, ataskaitas, rašyti laiškus ir t.t.), klaidos gali būti didelė kliūtis tinkamai atlikti darbines užduotis.
- Paliktos klaidos rodo mažą motyvaciją – darbdaviui gali susidaryti įspūdis, kad tu per mažai laiko skyrei savo CV parengimui ir dėl to tau mažai rūpi šis darbo pasiūlymas.
- Klaidos gyvenimo aprašyme sudaro netvarkingo ar neatsakingo žmogaus įspūdį – jei nesivargini padirbėti ieškant darbo, tikėtina, kad mažai stengsies ir atlikdamas patį darbą.
Ištaisyti klaidas parengtame gyvenimo aprašyme gali naudojant teksto redagavimo programas. Jei nesi tikras, kad tavo CV neliko klaidų, prieš siųsdamas darbdaviui, paprašyk, kad kas perskaitytų ir ištaisytų.
- Klausimas 3 iš 7
3. Klausimas
Pirminei CV peržiūrai darbdavys skiria apie 30 sekundžių! Norėdamas, kad darbdavys pastebėtų tavo CV, turėtum:
TeisingaiŽinoma, norint kad į tavo CV atkreiptų dėmesį, jis pirmiausia turi būti tvarkingas, o informacija jame pateikta struktūruotai. Labai svarbu, kad iš pateiktos informacijos darbdavys susidarytų bendrą įspūdį, kad atitinki jo reikalavimus – tai gali padaryti naudodamas tuos pačius raktinius žodžius, kuriuos darbdavys įvardija skelbime.
NeteisingaiNorint kad į tavo CV atkreiptų dėmesį, jis pirmiausia turi būti tvarkingas, o informacija jame pateikta struktūruotai. Labai svarbu, kad iš pateiktos informacijos darbdavys susidarytų bendrą įspūdį, kad atitinki keliamus reikalavimus – tai gali padaryti naudodamas tuos pačius raktinius žodžius, kuriuos darbdavys įvardija skelbime.
Tai kad siųsi savo CV ant mėlyno popieriaus/ fono, ar rašydamas naudosi daugiau spalvų, šriftų ar dydžių, tikrai neprivers darbdavio atkreipti į tave dėmesį, o gali net atsitikti priešingai – darbdavys gali net susidaryti neigiamą pirmą įspūdį apie tave. Rašant CV, turi pristatyti save taip, kad darbdaviui nekiltų abejonių dėl tavo tinkamumo į siūlomą darbo vietą. Rašyk CV pagal konkretaus darbdavio keliamus reikalavimus, pritaikyk CV kiekvienai pozicijai, kuria susidomėjai
- Klausimas 4 iš 7
4. Klausimas
Ar visi gyvenimo aprašymai turi būti parengti tuo pačiu formatu?
TeisingaiRengiant CV gali pats pasirinkti sau tinkamiausią šabloną, nebent darbdavys nurodo kitaip ir prašo pateikti CV konkrečioje formoje. Tokiu atveju turėtum paisyti darbdavio reikalavimo ir siųsti CV nurodytame formate. Europos Komisijos rekomenduojama Europass CV forma patraukli tuo, kad informacija pateikiama standartine forma, kuri suprantama bet kurioje ES šalyje.
Ne tiek svarbu, kokioje formoje pildysi CV, svarbiausia , kad tavo pateikiama informacija parodytų, jog atitinki darbdavio keliamus reikalavimus.
NeteisingaiŠiuo metu Lietuvoje nėra vienintelės oficialiai patvirtintos ar visuotinai naudojamos gyvenimo aprašymo formos. Rengiant CV, gali pats pasirinkti sau tinkamiausią šabloną, nebent darbdavys nurodo kitaip ir prašo pateikti CV konkrečioje formoje. Tokiu atveju turėtum paisyti darbdavio reikalavimo ir siųsti CV nurodytame formate. Europos Komisijos rekomenduojama Europass CV forma patraukli tuo, kad informacija pateikiama standartine forma, kuri suprantama bet kurioje ES šalyje.
Ne tiek svarbu, kokioje formoje pildysi CV, svarbiausia , kad tavo pateikiama informacija parodytų, jog atitinki darbdavio keliamus reikalavimus.
- Klausimas 5 iš 7
5. Klausimas
Ar gyvenimo aprašymas būtinai turi būti 2 lapų ilgio?
TeisingaiNėra griežto reikalavimo, kad CV turi būti būtinai 2 lapų ilgio. Jei tu tik pradedi darbinę veiklą, tikėtina, kad tavo CV nebus ilgas ir galbūt sutilps į 1 lapą, o jei esi aktyvus darbo rinkoje jau ilgesnį laiką, visa svarbi informacija gali sunkiai tilpti ir į 3 lapus. Vis tik rekomenduotume neišplėsti savo CV ir sutalpinti informaciją ne daugiau nei į tris lapus. Svarbu, kad informacija būtų pateikta tvarkingai, struktūruotai bei pritaikyta konkrečiam darbo pasiūlymui.
NeteisingaiNėra griežto reikalavimo, kad CV turi būti būtinai 2 lapų ilgio. Jei tu tik pradedi darbinę veiklą, tikėtina, kad tavo CV nebus ilgas ir galbūt sutilps į 1 lapą, o jei esi aktyvus darbo rinkoje jau ilgesnį laiką, visa svarbi informacija gali sunkiai tilpti ir į 3 lapus. Vis tik rekomenduotume neišplėsti savo CV ir sutalpinti informaciją ne daugiau nei į tris lapus. Svarbu, kad informacija būtų pateikta tvarkingai, struktūruotai bei pritaikyta konkrečiam darbo pasiūlymui.
- Klausimas 6 iš 7
6. Klausimas
Aušra surašė visas darbovietes, kur dirbo. Kaip rekomenduotum šią informaciją pateikti gyvenimo aprašyme?
TeisingaiInformaciją gyvenimo aprašyme reiktų pateikti pradedant dabartiniu darbu (naujausiu) ir baigiant seniausiu darbu. Viršuje aprašyk dabartinę ar naujausią patirtį – darbdavys pirmiausia turi atkreipti dėmesį į dabartinius tavo gebėjimus ir pasiekimus, o jau po to, žemiau, detalizuok ir senesnius darbus.
Įmonėje išdirbtą laikotarpį patartina rašyti mėnesių tikslumu, tai ypač aktualu taip atvejais, kai įmonėje buvo išdirbta palyginti trumpą laikotarpį.
NeteisingaiInformaciją gyvenimo aprašyme reiktų pateikti pradedant dabartiniu darbu (naujausiu) ir baigiant seniausiu darbu. Viršuje aprašyk dabartinę ar naujausią patirtį – darbdavys pirmiausia turi atkreipti dėmesį į dabartinius tavo gebėjimus ir pasiekimus, o jau po to, žemiau, detalizuok ir senesnius darbus.
Įmonėje išdirbtą laikotarpį patartina rašyti mėnesių tikslumu, tai ypač aktualu tais atvejais, kai įmonėje buvo išdirbta palyginti trumpą laikotarpį.
- Klausimas 7 iš 7
7. Klausimas
Ar reikia gyvenimo aprašyme pateikti informaciją apie pomėgius?
TeisingaiŽinoma, jei tavo pomėgis susijęs su darbu, kurio tu sieki, būtinai apie tai paminėk savo gyvenimo aprašyme. Manoma, kad kuo labiau asmeniniai pomėgiai yra susiję su darbine veikla, tuo darbuotojas tinkamesnis.
NeteisingaiGyvenimo aprašyme svarbu paminėti tuos pomėgius, kurie susiję su pageidaujamu darbu. Nors ir koks svarbus pomėgis atrodytų tau pačiam, jei jis visiškai nesusijęs su siekiamomis pareigomis, minėti jo CV nereikėtų – ši informacija tik be reikalo užims vietą.
Pamėgink paieškoti tarp mėgstamų dalykų tų, kurie nors iš dalies sietųsi su darbo vieta, į kurią kandidatuoji. Manoma, kad kuo labiau asmeniniai pomėgiai yra susiję su darbine veikla, tuo darbuotojas tinkamesnis.