Jaunimui

Ieškodamas darbo neretas jaunuolis pasijunta lyg patekęs į užburtą ratą – darbdaviai reikalauja patirties, bet kaip jos įgyti, jei dėl patirties stokos nesi priimamas į darbą. Dažnas jaunas žmogus jaučiasi nelaukiamas darbo rinkoje ar diskriminuojamas dėl jauno amžiaus. Kadangi savo amžiaus pakeisti negali, ieškodamas darbo turėtum siekti paversti savo amžių privalumu, o ne trūkumu!

Ką rašyti į CV, kai neturi darbinės patirties?

Darbdaviui svarbu, ar tu galėsi atlikti darbą, kurį jis siūlo, ar turi tam tinkamus gebėjimus, ar apskritai nori dirbti. Tikėtina, kad nemažai svarbių kompetencijų jau turi ir įgijai jas besimokydamas ar laisvalaikio veikloje. Todėl gyvenimo aprašyme detalizuok gebėjimus, įgytus besimokant mokykloje (prisimink savo pasiekimus, metinius projektinius darbus, klubus, būrelius, dalyvavimą mokinių savivaldos veikloje), studijų metais (su norima darbo vieta susiję dalykai, praktikos, metiniai, baigiamieji darbai, visuomeninė veikla), laisvalaikio metu.

icon-1Žemiau pateiktas užduočių lapas padės tau apsibrėžti turimas asmenines kompetencijas. Atsisiųsk, apgalvok, surašyk!

Asmeninės kompetencijos

Pagalvok, kur ir kaip galėtum įgyti darbo patirties: gal tai galėtų būti laikini darbai, savanoriavimas nevyriausybinėse organizacijose ar savanoriška praktika įmonėse, ieškok tokios darbo vietos, kur patirties nereikalaujama – vis daugiau darbdavių siūlo patys apmokyti darbuotojus.

Tave pakvietė į pirmą pokalbį dėl darbo?

Pasinaudok šiais 10 patarimų

icon-1 Žemiau pateiktas užduočių lapas padės tau tinkamai pasiruošti pokalbiui: atsisiųsk, apgalvok, pasižymėk!

Pasirengimas pokalbiui dėl darbo

 

Viktorinos

icon-4

Nebūk diskriminuojamas

 

icon-4

Tau pasiūlė darbą? Žinok savo teises

 


Daugiau patarimų ir įvairių priemonių rasi mokymų kursuose ieškantiems darbo:

Darbo paieškos būdai

Pokalbis su darbdaviu telefonu

Laiškas darbdaviui

Darbo pokalbis


izic38606

Skilties apie lygias galimybes parengimą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš lėšų, skirtų nevyriausybinių organizacijų, dirbančių lygių galimybių ir nediskriminavimo skatinimo srityje, veiklos projektams 2015 m.